Anasayfa   Şirket Profili   Ürünler   Sertifikalar   Foto Galeri   Video Galeri   Haberler   Bize Ulaşın 
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda

 

Firmamız, 01.10.1976 tarihinde Sayın Enver Çelik tarafından, ilk olarak ÇELİKMAN adı altında, 3. Sanayi Sitesi 409 sokakta, MAN, Mercedes ticari araç grubu servis, yedek parça alanında faaliyetine başlamıştır. Bu çalışmalar, 30.06.1995 tarihinde servisin kapanıp, yalnız yedek parça alanında Andaçman Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti. adıyla faaliyetine devam etmesi ile, şu an çalışmakta olduğu alanın ana hatları ortaya çıkmıştır. 

 

1976 yılından bu yana süregelen bir birikimin ürünü olan firmamız, temel çalışma alanı olan ağır vasıta grubundan bu zamana kadar hiç sapmadan, istikrarlı bir şekilde çalışmalarına devam etmiş, genç kadrosu ve tecrübeli idarecileri ile gücüne güç katmıştır. Otobüs, kamyon grubunda ana ürünlerini MAN ,Mercedes-Benz, İkarus, Daf, Scania, Volvo, Renault, İveco markaları üzerinde yoğunlaştırmış, servis ile başlayan serüvenini, yedek parça ithalat-ihracat faaliyetleri ve ardından da sektörde prensipli çalışması ile bilinen bir tedarikçi olarak devam ettirmiştir. 

 

Vizyonumuz, dürüst, disiplinli çalışmak, misyonumuz da dünyaca tanınmış bir şirket olarak kıtalara ulaşmak olmuştur. Bu anlamda da oluşturduğu yeni çalışma anlayışı ile yalnızca kendisinin değil, otomotiv sektöründeki bütün iş ortaklarının öncülüğünü üstlendiği lider bir kuruluş olmuş, arkasından gelen sektörel firmalara da örnek teşkil etmiştir. 

 

Türkiye’deki ekonomik ortamındaki birçok krizi sorunsuz atlatmış, birçok dalgalanmada kendisini en az zararla kurtarmasını bilmiş, bu anlamda da sağlam sermaye yapısı ve akılcı idaresi ile bu zamana kadar faaliyetlerini ara vermeden sürdürerek, insanların her zaman güven duyduğu bir kuruluş olmuştur. 2007 yılı başında kuruluşun adı daha geniş kitlelere hitap etmek üzere ANDAÇ OTOMOTİV olarak yenilenmiş ve marka olarak tescil olmak üzere ANDTECH adı ile Türk Patent Kuruluşu’na başvurusunu tamamlamıştır. 

 

Bütün bu gelişim süresi neticesinde ANDAÇ OTOMOTİV, Pınarbaşı’ndaki şu an kurulu olduğu şekline ulaşarak, temel çalışma alanı olan mekanik aksam, yedek parça ihracat ve ithalatı üzerine çalışmaya başlamıştır. Gelişen çağa ayak uydurarak, zamanın gerektirdiği güncellemeleri anında yerine getiren şirketimiz, artık Avrupa’dan Amerika’ya uzanan geniş bir yelpazede ihracat faaliyetlerine de başlamıştır. Bu konuda da bilgi birikim ve becerilerini paylaşan idari anlayışımız, zaman içinde yurtiçi ve yurtdışı temsilciliklerini faaliyete geçirmek için çalışmalarını sürdürmektedir. 

ANDAÇ OTOMOTİV, TS EN ISO 9001-2000 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ’ni bünyesine katmak ve bu sistemin ilkelerini titizlilikle uygulamakla rakipleri arasından sıyrılmış, müşterisine disiplinli bir portre çizen kuruluş haline gelmiştir